Śmieszne skarpetki – skąd ta nietypowa moda?

2 minModa

Śmieszne skarpetki – skąd ta nietypowa moda?

Wesołe skarpetki na dobre zagościły w naszych szafach. Ich obecność to nie tyle ciekawy dodatek, ile powoli obowiązek. Jeszcze parę lat temu zobaczenie dojrzałego mężczyzny w kolorowych skarpetkach wiązało się niemalże z linczem. Teraz jednak ten trend został jednak zupełnie znormalizowany i nic dziwnego – wszyscy pokochali wzorzyste skarpetki!

Zacznijmy od podstaw – śmieszne skarpetki damskie i ich debiut

Początek tego trendu można śmiało datować na 2007-2008 rok. Skąd dwie daty? Dwa pionierskie przedsiębiorstwa w tym czasie wpadły na identyczny pomysł w kompletnie różnych miejscach. Szwecja i Stany Zjednoczone, delikatnie mówiąc, nie leżą w swoim sąsiedztwie. Warto też zaznaczyć, że pomysłodawcami wzorzystych skarpetek w USA były kobiety, a w przypadku naszych kompanów zza morza – mężczyźni. Obie firmy postawiły jednak od samego początku na stworzenie produktu unisex, przeznaczonego dla każdego zainteresowanego.

Kiedy wesołe skarpetki pojawiły się u nas?

Dystrybucja skarpetek do Polski trochę jednak zajęła. Trend opanował cały kraj dopiero w okresie, gdy pokolenie Z wchodziło w dorosłość. Do tej pory jednak go nie opuszcza, więc prawdopodobnie zostanie z nami na dobre. Polacy początkowo byli sceptyczni co do pomysłu noszenia kolorowych dodatków. Natłok ubranych w ten sposób nastolatków i obietnica odmłodzenia kusiły jednak tak bardzo, że śmieszne skarpetki zagościły nawet w bardziej oficjalnych stylizacjach.

Różne warianty wizytówką śmiesznych skarpetek

Oryginalność jest wartością, na którą kobiety stawiają szczególny nacisk i stąd też umiłowanie do skarpet we wzory. To praktycznie niemożliwe, żeby dwie osoby skomponowały tę samą stylizację z ich użyciem. Nieskończona ilość motywów sprawia, że każda para staje się wyjątkowa. Do tego dochodzą różne warianty kroju. Te najbardziej popularne – długie skarpetki – posiadają także swoje krótsze odpowiedniki. W upalne dni świetnie więc sprawdzą się stopki, które tak samo nie mają ograniczonej palety wzorów.

A co do samych wzorów…

Już wspominaliśmy, że nie mają w swoim przypadku ograniczeń. Bez problemu można je jednak podzielić na kilka kategorii:

    skarpetki w latające obiekty skarpetki we wzory geometryczne skarpetki 3d

Pierwsze są zdecydowanie najpopularniejsze i przedstawiają też najszerszą paletę różnych motywów. Od jedzenia na skarpetkach w zwierzęta kończąc. O ile tylko ich główny kolor nie gryzie się z pozostałymi elementami ubioru, nie ma żadnych innych przeciwwskazań do komponowania wesołych skarpetek.

Więcej problemów mogą sprawiać skarpetki we wzory. Mowa tu oczywiście o kolorowych paskach czy groszkach ułożonych bez większego składu. Potrafią wyglądać naprawdę świetnie i bardzo ubarwić codzienną stylizację. Warto jednak uważać podczas łączenia ich z ubraniami, które również posiadają wzorzysty motyw lub fakturę. Koniecznie nie należy zakładać ich m.in. do spodni w pionowe pasy lub kratę. W przypadku skarpet we wzory zdecydowanie lepiej postawić na bardziej stonowane ubrania. Wtedy kolorowy dodatek z pewnością ożywi stylizację i nada jej charakteru.

Skarpetki 3d to dużo lepiej znany element garderoby, bo dominuje w szafach naszych dzieci od długiego czasu. Sklasyfikowanie ich jako wesołe skarpetki nie jest jednak błędne z racji ich funkcji. W końcu nie istnieją wiekowe ograniczenia w ich noszeniu. Skarpetki z nadrukiem to doskonała propozycja dla osób, które chciałyby w jakiś sposób wyrazić siebie i podkoloryzować swój ubiór, a które z drugiej strony boją się jeszcze zbyt wyraźnego wzornictwa. Śmieszne skarpetki damskie mogą być dobrane do każdego stroju. Komponują się odpowiednio praktycznie ze wszystkim.

Koniecznie sprawdź skarpetki z naszej oferty i zauważ, jak ciekawie i niestandardowo do nich podeszliśmy. Znajdź wymarzoną parę dla siebie i nie zapomnij o córce, przyjaciółce czy siostrze!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *