Z czym łączyć skarpetki?

2 minModa

Z czym łączyć skarpetki?

Najlepiej z odpowiednim ubraniem. Chociaż dopasowanie właściwych skarpet wydaje się być łatwe, to jednakże kwestia ta może być pewną zagwozdką. Bo przecież na rynku dostępne są długie kolorowe skarpety, skarpety w jednolitych kolorach, skarpetki w kropki, skarpetki w psy, czy też fajne skarpetki damskie z koronką albo kokardami. Mamy też w sprzedaży tak zwane stopki. Unikamy raczej obciachu, którym jest bez wątpienia zakładanie skarpet do sandałów (chociaż są również zwolennicy takiego rozwiązania), a przykładowo do gry w golfa – wybieramy tę parę, która spełnia wymagania co do koloru, długości i ma wzór w kratę. W poniższym artykule odpowiemy na istotne pytanie, z czym najlepiej łączyć skarpetki, bowiem są one ważną częścią naszych codziennych stylizacji.

Skarpety w czarnym kolorze

Skarpety w czarnym kolorze, jak i inne ciemne ich modele (granatowe albo brązowe) stanowią znakomitą opcję. Sprawdzą się w przypadku większości stylizacji, możemy zakładać je w różnorodnych sytuacjach, nie popełniając przy tym bynajmniej gafy. Modele tradycyjne pozostają w modzie i dają nam pewne poczucie bezpieczeństwa, jeżeli rozchodzi się o zachowanie nienagannego wyglądu. Kolorowe skarpety także są dobrym rozwiązaniem, niemniej jednak zdecydowanie klasyka rządzi. A jeżeli chcemy zaszaleć – warto postawić na prążki lub ciekawą teksturę.

Skarpety do połowy łydki

Klasyczne, ponadczasowe. To właśnie te modele powinny mieć przewagę ilościową w naszej szufladzie przeznaczonej na skarpety. Możemy połączyć je z mokasynami, trampkami, jak i ze wszelkimi innymi typami obuwia. Można je nabyć w dowolnym kolorze, z różnymi wzorami, wykonane z różnych typów tkanin i mające różnorodną grubość. Mężczyźni powinni się jednakże wystrzegać podkolanówek. Chyba, iż są piłkarzami, to wówczas wyższe skarpety są jak najbardziej uzasadnione.

Skarpety przed kostkę

Nierzadko mylimy je z tak zwanymi stopkami. Tymczasem – niezbyt zauważalnie, ale jednak – odróżnia je od nich ich długość. Kończą się na kostce albo przed nią, czasami nieco nad nią. Są także na tyle wysokie, żeby ochronić kostkę i piętę przed możliwymi otarciami. W letnich miesiącach sprawdzą się bardzo dobrze do sneakersów. Tak samo jak w wypadku białych skarpet – stworzone zostały celem używania podczas różnych aktywności sportowych. Założyć je możemy na przykład na jogging czy na ćwiczenia na siłowni.

Stopki, czyli no-show socks

Alternatywne, dyskretne, praktyczne. Na pewno wiele razy, zdarzyło się nam w porze letniej ujrzeć mężczyznę w koszulce polo, stylowych szortach i do tego w wykonanych z zamszu mokasynach. Ale gdzie w tym wszystkim skarpety? Otóż do tego typu casualowych stylizacji, w których nie bez znaczenia pozostaje goła kostka, należy zakładać tak zwane stopki. Sprzyjają one przede wszystkim niskim mężczyznom, którzy wyglądaliby nieco dziwnie noszą długie skarpety i szorty. Będą one w stanie zapewnić suchość i wygodę naszym stopom. No i w skuteczny sposób chronią palce i pięty przed otarciami. Skarpety no-show możemy założyć do spodni oksfordzkich albo do wąskich jeansów. Nie można jednakże łączyć stopek z sandałami oraz wysokim obuwiem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *