Jakie wybrać skarpetki na wakacje?

1 min

Jakie wybrać skarpetki na wakacje?

Kiedyś niezbyt uwielbiane, a więc celowo ukrywane, gdzieś głęboko w szafie. Dzisiaj dochodzi do sytuacji, że zaczynamy planować do czego i kiedy ubrać dane skarpety. Czy myślałaś już o tym jakie kolorowe skarpetki damskie warto zabrać na wakacje? Sprawdźmy!

W roku ubiegłym, czyli 2020 bez żadnej wątpliwości, możemy wydać werdykt, że królowały przede wszystkim krótkie skarpetki, a zazwyczaj na próżno było szukać u kobiet dłuższych skarpet, podczas upalnej pogody.

Wakacyjne stopki

Mówiąc stopki musimy zdać sobie sprawę, że mówimy o dwóch typach skarpetek. Krótsze stopki to takie, które są zupełnie niewidoczne zza obuwia. Polecane są one szczególnie, kiedy gorąca temperatura za oknem daje się nam we znaki. Warto jest wybrać takie stopki na wakacje w ciekawe, oryginalne i niebanalne wręcz wzory, a do takich wzorów na przykład zaliczymy: skarpetki w flamingi, ananasy czy kokosy. Generalnie każdy wzorek, który będzie nam się kojarzył z letnią, ciepłą pogodą i samymi wakacjami będzie wskazany!

Długie skarpety latem

Długość często jest jednym z kryteriów podczas zakupów skarpet na wakacje, ale nie tylko i na tę okazję, a na wiele innych także. Długie skarpetki damskie dla własnego komfortu są rzadziej wybierane podczas panującej wakacyjnej aury. Nie jest jednak powiedziane, że noszenia ich latem jest pozbawione sensu, ponieważ jeśli chcemy podkreślić naszą stylizację oryginalnymi i ciekawymi skarpetami, to żadne inne nie sprawdzą się tak dobrze, jak właśnie wcześniej wspomniane długie skarpety! Latem 2021 prawdopodobnie dalej będą rządzić i dzielić krótkie stopki, ale warto pamiętać, że nowe, bardzo wymyślne stylizacje na lato niekiedy są zestawem sukienki i długich skarpet.

Wybierając się na długo wyczekiwany urlop warto zaopatrzyć się naraz w kilka par doskonałych i wyróżniający się skarpet. Zestawy skarpet to również okazja, żeby zaoszczędzić co nieco przysłowiowego grosza.

Czy bawełniane skarpetki są dobre na lato?

Bawełna ma właściwości higroskopijne (co oznacza, że może wchłonąć do dwudziestu pięcio procent pary wodnej, przy czym nie odczujesz wrażenia mokrego materiału). Najlepszym wyborem z bawełnianych skarpetek na wakacyjny wyjazd będzie wybranie takich, które wyprodukowane zostały z cienkiej bawełny. Skarpetki bawełniane damskie jak najbardziej mogą się sprawdzić latem!


0
Jaka jest Twoja reakcja?
confused confused
0
fail fail
0
fun fun
0
geeky geeky
0
love love
0
lol lol
0
omg omg
0
win win
0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *