Jakie skarpetki na co dzień będą najlepsze?


Jakie skarpetki na co dzień będą najlepsze?

Skarpetki oprócz walorów wizualnych pełnią szereg ważnych funkcji. Zabezpieczają stopę przed otarciami, ogrzewają podczas chłodów i chłoną wilgoć podczas upałów, czy uprawiania sportu. Od tego, jakie wybierzemy, będzie zależał nasz komfort, a niekiedy i zdrowie. Nie wszystkie bowiem nadają się do każdego obuwia. Niektóre też lepsze będą na zimę, inne na lato. Jakie sprawdzą się najlepiej do codziennego noszenia?

Czym się kierować w doborze skarpet?

Obecnie męskie i damskie skarpety wizualnie mogą niczym się nie różnić, ponieważ nowe trendy w modzie męskiej zalecają wielokolorowe skarpetki. Istotnym czynnikiem, który je rozróżnia, chociaż nie zawsze, będzie ich rozmiar. Z reguły mężczyźni mają większe stopy od kobiet, co widoczne jest również w rozmiarach skarpet. Przy ich wyborze warto więc zwrócić na to uwagę i wybrać rozmiar stosowny do wielkości stopy. Jeśli wybierzemy za duże, lub za małe, może to źle wpłynąć na komfort noszenia. Kolejnym ważnym czynnikiem jest materiał, z jakiego zostały wykonane, kształt i grubość. Na zimę najlepiej wybierać wełniane, lub grube z domieszką wełny, a na letnie pory roku cieńsze. Najbardziej komfortowe dla stóp będą te wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Powinny one jednak zawierać domieszkę elastanu, żeby zapobiec rozwlekaniu podczas użytkowania i prania. Dla osób, którym znudziły się klasyczne skarpety polecamy niezastąpione wesołe skarpetki.

Jakie skarpetki, do jakich butów będą najwygodniejsze?

Skarpety warto dobierać też do rodzaju obuwia, które nosimy na co dzień. Latem do stylizacji połączonych z niskimi trampkami najlepsze będą stopki, które idealnie się do nich dopasują. Taki fason skarpet można zakładać też do domowego obuwia o każdej porze roku. Natomiast do butów z wyższymi cholewkami, nawet tych sportowych, lepiej sprawdzą się dłuższe skarpetki, gdyż te krótkie mogłyby się zwijać i nie zabezpieczyłyby dostatecznie stopy przed otarciami.

Kiedy warto wybierać skarpetki z ciekawymi nadrukami?

3d skarpetki wniosą do szarej rzeczywistości trochę ożywienia i koloru. Nadają się na każdą okazję, ale w zależności od rodzaju obuwia i wykonywanych przez nas czynności mogą różnić się rodzajem materiału, a także wzornictwem. Inne będą nadawały się do biegania, a jeszcze inne do celebrowania świąt w domowym zaciszu. Warto jednak się za takimi skarpetkami rozglądać, bo dzięki technologii 3d można przenieść na nie dowolny wzór.

Jakie skarpety wybrać, aby dobrze ogrzały nogi?

Osoby, które mają problem nie tylko z marznięciem stóp, ale też wyższych partii nóg powinny nosić grubsze i dłuższe skarpetki niż tradycyjne. Dotyczy to również kobiet, które zimą zakładają krótkie spódniczki. W takim wypadku najlepsze będą długie skarpetki, a nawet podkolanówki, czy zakolanówki. Można je nosić także w słabo ogrzewanym domu w zimowe dni.

Jak widać, nie ma jednoznacznej recepty na to, jakie skarpetki będą najlepsze do noszenia na co dzień. Wszystko zależy od potrzeb konkretnej osoby. Jeśli jednak weźmie ona powyższe wskazówki pod uwagę, jest szansa, że wybierze dla siebie skarpetki, z których będzie zadowolona.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *