Jakie są rodzaje skarpetek?

2 minModa

Jakie są rodzaje skarpetek?

Nie od dzisiaj wiadomo, że wśród ludzi występują tak zwane gusta i guściki, a niemalże każda kobiet, czy mężczyzna lubią coś innego. Nie inaczej jest ze skarpetami, gdzie jedni częściej będą sięgać po te z gatunku śmiesznych, zaś pozostałe grono sięgnie po bardziej klasyczną wersję w stylu basic. Taki podział nie jest zbyt skomplikowany, ale czy aby rodzaje skarpetek da się podzielić bardziej szczegółowo?

Pierwszy podział, czyli długość

Jakie istnieją długości skarpetek? Do najbardziej popularnych należą: skarpetki stopki damskie i długie skarpetki, ale to nie koniec! W socksowym środowisku znajdziemy także zwolenniczki balerinek, zwanymi niekiedy skarpetkami niewidocznymi, skarpetek za kostkę, podkolanówek czy zakolanówek. Najłatwiej najpopularniejsze rodzaje według długości będzie przedstawić za pomocą poniżej zamieszczonej tabelki.

Najpopularniejsze rodzaje skarpetek
niewidoczne stopki3/4klasyczne podkolanówki

Kolorystyczny podział

Nie na tym koniec! Rodzaje skarpetek na pewno nie ograniczają się tylko i wyłącznie do długości, a kolejnym kryterium jakie możemy wyróżnić jest po prostu kolor. Dzisiaj spotkać można naprawdę nietypowe modele, ale i standardowe, klasyczne w jednolitym kolorze skarpetki. Jakie są najpopularniejsze kolory skarpet?

  • białe
  • czarne
  • szare
  • granatowe
  • wielokolorowe – tak zwane kolorowe skarpetki

Humorystyczna i tematyczna klasyfikacja skarpetek

Skarpetki długie damskie, jak i ich krótsze odpowiedniki mogą przedstawiać wiele tematów, na wiele różnych, interesujących i ciekawych sposobów. Prawdopodobnie najpopularniejszymi wzorkami będą zwierzęce, prezentujące jedzenie, czy z skarpetki figurami geometrycznymi. W takiej sytuacji najprościej przyjąć jest podział na: śmieszne, wesołe, świąteczne i tematyczne skarpetki.

tematyczny podział
 jedzenie zwierzęta symbole figurki
podział z humorem
śmiesznewesołetematyczneświąteczne

Warto jeszcze wspomnieć o tych skarpetach, które świetnie sprawdzą się jako prezent, a najlepiej zawsze jest wybrać je z kategorii śmiesznych, wesołych czy tematycznych, gdzie możesz znaleźć interesujący Cię model, który dodatkowo zaprezentuje hobby jubilata, czy solenizanta.

Który rodzaj skarpetek wybrać?

To tak naprawdę zależy od kilku czynników, a między innymi od tego, czy skarpetki bawełniane damskie będą miały tylko i wyłącznie pełnić funkcję izolacji naszej delikatnej stopy od obuwia. Jeśli tak, to najlepszym wyborem będą klasyczne basicowe skarpety (w kontekście zarówno: długości, jak i koloru).

Do obcierającego Cię obuwia lepiej postawić na skarpetki 3/4, za kostkę, dzięki którym poczujesz więcej komfortu i swobody. Na pewno najkrótsze skarpety w takiej sytuacji, nie będą wskazane. Szykujesz świetną, niepowtarzalną kreację i chcesz, żeby każdy przechodzień się nią zachwycił? Prawdopodobnie powinnaś szukać inspiracji w dłuższych skarpetkach, które nie od dzisiaj wybierane są nawet do sukienki. Być może zastanawiasz się jakie skarpetki do garnituru? Kliknij w link, gdzie dowiesz się więcej w tej tematyce!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *