Czym wyprać skarpetki?

2 minModa

Czym wyprać skarpetki?

Skarpetki są jedną spośród części garderoby, którą nosi się praktycznie każdego dnia. Na rynku dostępne są nie tylko skarpetki damskie czy męskie, ale również skarpetki stopki albo sportowe. W sklepach kupić możemy także różne ich wzory, jak na przykład skarpetki w koty. Bez względu jednakże na ich typ, czy kolor, noszone cały dzień, bardzo szybko się brudzą, dlatego musimy je regularnie zmieniać i dbać o to, żeby w czasie prania usunąć z nich dokładnie brud i wszelkie bakterie. Jak wiemy z doświadczenia, osadzający się na skarpetach brud może być trudny do usuwania. Niemniej jednak, jeśli użyjemy nieodpowiednich środków do prania osłabiony włókna tkaniny, co spowoduje szybkie zużywanie się skarpet.

Jeżeli chcemy, aby nasze skarpetki były wolne od bakterii i nieskazitelnie czyste, ale także aby posłużyły nam przez kilka lat, postawmy wyłącznie na składniki naturalne i sami przygotujmy środki do prania. Na rynku obecnie mamy dostęp do różnych produktów usuwających skutecznie nawet bardzo uporczywe zabrudzenia.

Domowe sposoby na dopranie skarpetek

Dostępne w sklepach środki, czyli na przykład odbarwiacze i odplamiacze, są zwykle skuteczne, niemniej jednak ich częste używanie może doprowadzić do zniszczenia materiału, z którego wykonano skarpetki. Dlatego też, zanim zastosujemy popularne środki, wypróbujmy domowe sposoby, dzięki którym możemy zawalczyć na przykład o nieskazitelną biel skarpetek.

Proszek do pieczenia i szare mydło są idealnym duetem

To idealna metodą, jeżeli chcemy doprać skarpetki zrobione z delikatnych surowców. Należy namoczyć skarpetki w ciepłej wodzie, dodając do niej niewielką ilość szarego mydła i około trzech łyżeczek proszku do pieczenia. Następnie wypierzmy ręcznie nasze skarpetki, dokładnie je wypłuczmy, zaś na koniec wrzućmy do pralki.

Aspiryna pomaga nie tylko na ból głowy

Dzięki zawartości kwasu acetylosalicylowego, aspiryna może skutecznie usuwać przebarwienia i brud z naszych skarpet. Wystarczy, iż skruszymy około 6 szt. Aspiryny, wrzucimy ją do letniej wody i namoczymy skarpety przez minimum pół godziny. Następnie wystarczy je wyprać jak zwykle.

Cytryna i ocet jako sposób na brudne skarpety

Należy delikatnie zwilżyć skarpetki ciepłą wodą, odcisnąć jej nadmiar, a następnie polać brudne miejsca octem i sokiem z cytryny. Powinna wytworzyć się piana, która bardzo dokładnie usuwa wszelkie zabrudzenia. Po upływie 30 minut, należy wyprać skarpety w proszku do prania, żeby móc pozbyć się nieprzyjemnej woni octu.

Sól

Wystarczy, iż do miski z letnią wodą wsypiemy łyżkę soli i namoczymy w niej skarpety przez minimum 10 minut. Po tym czasie, należy wyprać je w proszku.

Soda oczyszczona to idealna metoda na dopranie brudnych skarpet

Najpierw musimy zamoczyć delikatnie skarpety, odcisnąć nadmierną ilość wody i posypać brudne miejsca sodą oczyszczoną. Należy odczekać 10 minut, a później wyprać skarpety w zwykłym proszku. Jeżeli użycie samej sody nie przyniesie efektów, to możemy polać dodatkowo brudne miejsce sokiem wyciśniętym z cytryny, zaś dopiero na niego nałożyć sodę – powstała w ten sposób piana bardzo skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *