Co warto wiedzieć o skarpetkach?

1 min

Co warto wiedzieć o skarpetkach?

Skarpetki to element w naszej szafie, który często jest pomijany. To błąd, bo odpowiednio dobrane skarpetki mogą stworzyć oryginalną, ciekawą stylizację. Zdarza się również sytuacja odwrotna, kiedy niedopasowane do innych elementów ubioru skarpetki, mogą popsuć efekt końcowy. W ostatnich latach można zauważyć nowy trend, tzn. coraz więcej pań nosi skarpetki kolorowe, eksponuje je i stara się, aby zostały zauważone. Dzięki temu skarpety stają się modnym elementem garderoby.

Jaki mamy wybór?

Na rynku dostępne są skarpetki damskie wykonane z różnych materiałów, w różnych długościach, grubościach, wzorach i kolorach.

Materiał

Najczęściej wybierane i spotkane są bawełniane skarpetki damskie. Bawełna to naturalny materiał, który jest miękki, przyjemny dla ciała oraz wytrzymały. Dobrze odprowadzają wilgoć, sprawdzają się o każdej porze roku. Skarpetki damskie bawełniane można prać w pralce w wysokich temperaturach bez obawy o ich uszkodzenie. Tego typu skarpetki nie są polecane dla pań bardzo aktywnych, ponieważ pot utrudnia przepuszczanie powietrza, przez co stopa jest spocona. Dobrym rozwiązaniem są damskie skarpetki zawierające domieszki włókien sztucznych. Dla osób najbardziej wymagających przeznaczone są skarpetki sportowe z włókien syntetycznych, które szybką schną i dobrze odprowadzają wilgoć. Na zimę przydadzą się skarpetki wełniane, które zapewniają ciepło nawet przy bardzo niskich temperaturach. Dostępne są również skarpetki damskie bambusowe, idealne dla osób z nadpotliwością stóp.

Grubość

Można wybrać skarpetki frotte lub wełniane, idealne na chłodne pory roku, średniej grubości skarpetki bawełniane lub cienkie, fajne skarpetki damskie, wykonane z włókien syntetycznych, delikatnej bawełny lub poliamidu.

Wysokość

Najczęściej spotykane są skarpetki sięgające za kostkę, króciutkie stopki, podkolanówki lub długi zakolanówki. Sama zdecyduj, które skarpetki damskie są włąsnie dla Ciebie.


0
Jaka jest Twoja reakcja?
confused confused
0
fail fail
0
fun fun
0
geeky geeky
0
love love
0
lol lol
0
omg omg
0
win win
0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *