Skarpetkowy zawrót głowy

2 minModa

Skarpetkowy zawrót głowy

Najpierw jako chusty z płótna służące do owijania, później jako słoma, którą wkładano do butów. Jedne z pierwszych były w posiadaniu faraona Tutenchamona. W Rzymie noszono je do sandałów, zyskując tym samym obuwie zimowe. W Chinach nie wolno było pokazywać nagich stóp przy żadnych oficjalnych okazjach. Skarpetka, bo o niej mowa od początku swojego istnienia pełniła bardzo ważną funkcję w stroju każdego człowieka.

Kobiety zyskały wygodę

W męskim stroju odpowiedni dobór skarpetek od zawsze był bardzo ważny – kolor i rodzaj musiały być dobrane do koloru spodni i okazji. W kontekście kobiet o skarpetkach mówi się od krótszego okresu, kiedy kobiety wyzwoliły się z mało komfortowych pończoch i rajstop. Skarpety od wielu lat są także stałym elementem, który zagościł w kobiecym stroju mniej więcej w tym samym okresie, co spodnie.

Skarpetki długie, krótkie, czy stopki

Na rynku skarpet nasz wybór obecnie jest w zasadzie nieograniczony. Kolor, długość, faktura, skład. Od kilku lat skarpetki w stroju kobiety zaczynają grać pierwsze skrzypce. Wychodzą z cienia, przestają być tylko nieznaczącym, dodatkiem w wielu stylizacjach wychodząc na pierwszy plan.

Skarpetki damskie – styl i wygoda

Krótkie skarpetki są jednymi z najbardziej praktycznych akcesoriów damskich. Będą pasowały do butów sportowych, sneakersów, adidasów. W chłodniejsze dni zapewnią nam wygodę i komfort cieplny schowane w botkach, czy kozakach. Dostępne modele bardzo szybko poprawią nasz nastrój po zdjęciu obuwia. Kolorowe, wesołe printy są zawsze pożądanym akcentem, który dodaje luzu i koloru każdej stylizacji.

Słodki królik, czy kwaśne cytrynki

Bogactwo kolorów pozwoli nam w każdej chwili dopasować skarpetki damskie do reszty kobiecego stroju. Skarpetki w kaktusy, chwytające za serce misie panda, pszczółki czy dounaty, będą uzupełnieniem wielu stylizacji. W wyborze wzoru i koloru ogranicza nas w zasadzie nasz gust i wyobraźnia.

Po pierwsze skład

To, w co ubieramy nasze stropy, jest niezwykle ważne z punktu widzenia zdrowotnego, higienicznego, jak i ze względu na nasz komfort. Powinniśmy unikać skarpetek, których w składzie jest przewaga włókien sztucznych. Najlepiej dla naszej skóry, jeżeli proporcje w składzie utrzymują się na poziomie 90:10 albo 80:20, gdzie pierwsze mówi o zawartości włókien naturalnych, najczęściej bawełny, a drugi element to zawartość sztucznego dodatku. Jego jednak w składzie zabraknąć nie może. Zawartość elastanu zapewnia odpowiednią rozciągliwość skarpetki, dzięki czemu ta część garderoby idealnie dopasowuje się do naszej stopy, przylega i zapewnia nam wygodę.

Kolory, wzory, rodzaje – rynek bieliźniany może pochwalić się naprawdę bogatym asortymentem skarpetek. Ochrona w chłodne dni, zabezpieczenie stóp przed otarciem w obuwiu, skarpetki używa każda z nas. Warto uzupełnić swoją szafę o śmieszne, ciekawe i kolorowe pary, które pasują do wielu stylizacji, przede wszystkim są idealnym zestawieniem z tak uwielbianymi przez nas jeansami, czy legginsami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *